2849752. DIETER RAMS til VITSOE. Spisebord 'Model 720'.
Dieter Rams for Vitsoe, Tyskland, designet 1972, bord/spisebord, polystyren (alt plastik), hvid, ben kan skrues af og er udstyret med nivelleringsfødder, mål ca.: H. 70,5 cm, B. 118,5 - 194 cm, D. 110 cm.
Aldersrelateret stand med brugsspor, ridser og stedvis farveafskrabninger.