VICKE LINDSTRAND. Figur, stentøj, 2 zebraer, Upsala-Ekeby, sign.

284484. VICKE LINDSTRAND. Figur, stentøj, 2 zebraer, Upsala-Ekeby, sign.

Løs fra træbund.
Højde 22 cm inklusive træsokkel.

Let Brugsslitage.
2 minimale farveafvisninger på ørerne.

Kunstner/designer

Vicke Lindstrand (1904–1983)

Få foretaget en gratis vurdering!

Løs fra træbund.

Let Brugsslitage.

Kunstner/designer

Vicke Lindstrand (1904–1983)

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besøg: 6.898