SVEPASKAR, 2 stk, og FLASKE, 1 stk, folklore, 18/1900 tallet.

284180. SVEPASKAR, 2 stk, og FLASKE, 1 stk, folklore, 18/1900 tallet.

1 flaske med jernstrimler og hank, malet, højde 16,5 cm.
2 fejemaskiner, hvoraf den ene er malet og dateret 1835, længde 26 - 35 cm.

Aldersslitage, skader, flaske ikke tæt og med vandskade.

Få foretaget en gratis vurdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 1.071