284094. KAFFE- og MADSERVICE, 114 dele, "Amaranth" Karlskrona Porcelænsfabrik, midten af det 20. århundrede.
To kaffestel og et spisestel fra Karlskrona Porcelænsfabrik, de fleste med dekoration "Amaranth".
Fire dele, KPM, Tyskland.
2 Kaffekander 2 Sukkerskåle Flødekande 15 Kaffekopper 16 Kaffeskåle 34 Tallerkener Kande 12 Forretstallerkener 11 Tallerkener 11 Dybe tallerkener Underkop 4 Serveringsfad 4 Gulerødder.
Mindre Brugsslitage. Enkelte Kantstødt af og til.