LÅGSKÅL PÅ FOD, sølv, 1951, Guldsmedsaktiebolaget, Stockholm.

283581. LÅGSKÅL PÅ FOD, sølv, 1951, Guldsmedsaktiebolaget, Stockholm.

Lågskål på fod med udskæring og relief dekoration af vegetation. Forgyldt indvendigt. Låg stemplet GAB, svensk kattefod, Stockholms lokale stempel, A9. Et uidentificerbart stempel føjes til skålen for enden af linjen.
Højde 15 cm.
Vægt omkring 255 gram.

Ridse Tilstand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 15 cm.
Vægt omkring 255 gram.

Ridse Tilstand.

Antal besøg: 682