EN SPANSK CONQUISTADOR STIL HJELM.

2835087. EN SPANSK CONQUISTADOR STIL HJELM.

banket, nittet og svejset metal, med læder hagerem og stemplet med tre kroner mærke, ca. 34 cm x 22,5 cm x 24 cm høj.

Denne genstand sælges på vegne af velgørenhedsorganisationen Julia's House. 100 % af hammerslagsprisen går til velgørenheden. Julias hus er et lokalt børnehospice, der tager sig af de mest alvorligt syge børn i Wiltshire og Dorset, som har brug for 24 timers pleje for deres komplekse og ofte sjældne medicinske tilstande. Deres dedikerede team af sygeplejersker og omsorgspersoner er en livline af støtte, der giver vigtige pusterum for at give udmattede familier en pause fra døgnplejen, og hjælper med at forhindre dem i at nå bristepunktet.

Korrosion og rust.
Stød, skrammer, ridser, mærker og slid står i forhold til brug.

Få foretaget en gratis vurdering!

Korrosion og rust.

Lawrences Wessex
Antal besøg: 431