2834402. SVEN E. JÖRGENSEN. KUNST, TO DELE.
Olie på lærred. Landligt nautisk motiv. Signeret og dateret '69. Billedmål: ca 29 x 42 cm. Rammemål: ca 35 x 48 cm.
Olie på lærred. Molemotiv med figurer. Signeret og dateret '69, Billedmål: ca 38 x 54 cm.