283346. FOOD SERVICE, 55 dele, Hutschenreuther Selb, dekoreret af Hackefors.
Service mærket Hackefors / Hutschenreuther Selb.
12 middagstallerkener, diameter 25 cm.
11 dybe tallerkener, diameter 25 cm.
12 starttallerkener, diameter 21 cm.
11 tallerkner, diameter 17 cm.
1 skål, diameter 23 cm.
1 saucebekkasin, højde 13 cm.
1 kande, højde 15,5 cm.
2 serveringsskåle, længde 23,5 cm.
2 serveringsfade, længde 28 cm.
1 serveringsfad, længde 34 cm.
1 serveringsfad, længde 39 cm.
Tab af maling Ridser Brugsslitage.