283341. LYS, et par, og VAS, nysølv, 20. århundrede.
Lysestager med 3 lyspunkter, højde 41 cm.
Vase med aftageligt glasrør i munden og indgraveret tekst, Til AJ Wistedt af slægtninge og venner, 19 20/9 29, højde 31 cm.
Brugsslitage, pletter, glasrør med belægning/snavs, lysestager med stearinlysrester.