2830832. WILHELM WESTEROP. Malerier, trækheste på marken.
Wilhelm Westerop (1876-1954), maleri, landmand med et hold på fire, der flytter træ, olie på hardboard. Afbildning af et hold på fire, der bevæger sig træ på en mark, signeret nederst til højre, 30x39cm (46x56cm).