BLOKRIFFEL, med fjederbajonet, svensk, ca. 1800, skiftet fra flintlås, låsepladen signeret Christopher á Stralsund, løb med stålskåret dekoration, lager i valnød, skudkasse.

2830424. BLOKRIFFEL, med fjederbajonet, svensk, ca. 1800, skiftet fra flintlås, låsepladen signeret Christopher á Stralsund, løb med stålskåret dekoration, lager i valnød, skudkasse.

Længde ca 120 cm.

Holder hel og halv spænding.

Tema

Spring Weapon & Militaria Auction

Få foretaget en gratis vurdering!

Længde ca 120 cm.

Holder hel og halv spænding.

Tema

Antal besøg: 815