BLOKRIFFEL, med fjederbajonet, svensk, ca. 1800, skiftet fra flintlås, låsepladen signeret Christopher á Stralsund, løb med stålskåret dekoration, lager i valnød, skudkasse.
2830424. BLOKRIFFEL, med fjederbajonet, svensk, ca. 1800, skiftet fra flintlås, låsepladen signeret Christopher á Stralsund, løb med stålskåret dekoration, lager i valnød, skudkasse.