Kommode, rokokostil, såkaldt Hauptbyrå, 20. århundrede.

282961. Kommode, rokokostil, såkaldt Hauptbyrå, 20. århundrede.

Stenplade. Fineret i forskellige træsorter. Intarsiadekor. Messing beslag.
Ca. længde 94, bredde 51, højde 82 cm.

Fremstillingsrevner i stenplade. Brugsslitage.

Nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgler mangler.

Antal besøg: 1.078