282683. HALSKÆDE og ØRERINGE, sølv, bl.a. Hugo Grün & Co Oy, Helsinki, Finland. Første halvdel af det 20. århundrede. Vægt 20 gram.
Halskæde, x-link, 925 sterling sølv, længde ca. 43 cm, bredde 0,6 cm.
1 par øreringe, Hugo Grün & Co Oy, lænd, 2,5 cm.
Mindre Brugsslitage.