1930'ER VALNØDDE KLOKEBORD OG TILShorende skammel.
2825014. 1930'ER VALNØDDE KLOKEBORD OG TILShorende skammel.
Det buede tredobbelte spejl over en formet dobbelt piedestalbase monterede en ramme med otte skuffer.
59 cm høj (157 cm høj samlet) x 115 cm bred x 50 cm dyb.
Skammel 45 cm høj x 49 cm bred x 37 cm dyb.
(2).
Stød, mærker, ridser og små tab hele vejen igennem.
Spejlpladen med tab, pletter og løft til kanter.
Nogle ringmærker.
Glassparere med et par skår og revner.
(2).
Nogle ringmærker.