SPISEGRUPPEN, 11 dele, rokokostil, 20. århundrede.

282363. SPISEGRUPPEN, 11 dele, rokokostil, 20. århundrede.

Skab, længde 106, bredde 45, højde 190 cm Spisebord, diameter 110, højde 73 cm 3 tillægsplader, bredde 40 cm 6 stole, ryghøjde 96, sædehøjde 47 cm.

Skabet med mindre brugsspor. Bordet med solblegning og enkelte mindre ridser. Stole med mindre brugsspor og lidt pletter på betræk.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 1.044