282363. SPISEGRUPPEN, 11 dele, rokokostil, 20. århundrede.
Skab, længde 106, bredde 45, højde 190 cm Spisebord, diameter 110, højde 73 cm 3 tillægsplader, bredde 40 cm 6 stole, ryghøjde 96, sædehøjde 47 cm.
Skabet med mindre brugsspor. Bordet med solblegning og enkelte mindre ridser. Stole med mindre brugsspor og lidt pletter på betræk.