BENGT EDENFALK. Vas, "Thalatta", Skruf, 1970'erne.

282356. BENGT EDENFALK. Vas, "Thalatta", Skruf, 1970'erne.

Underbukser i blå med dekoration af figurer. Signeret "Edenfalk Skruf, Thalatta 7".
Diameter 15,5, højde 18 cm.

Ridser under vasen og enkelte ridser på indersiden.

Kunstner/designer

Bengt Edenfalk (1924–2016)

Få foretaget en gratis vurdering!

Diameter 15,5, højde 18 cm.

Kunstner/designer

Bengt Edenfalk (1924–2016)

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 1.579