282032. CHIFFONJÉ empir første halvdel af det 19. århundrede.
Skrivetavle med underliggende skuffeinteriør, sorte lister, benknopper. Højde 124, længde 111, bredde 48 cm.
Slitage, liste mangler, pletter på overdelen, mindre skader.
Nøgle/nøgler findes