TÆPPE, orientalsk, persisk, Nahavand, 495 x 110 cm.

281392. TÆPPE, orientalsk, persisk, Nahavand, 495 x 110 cm.

Galleritæppe, Stiliserede medaljoner og lykkens symboler i overvejende røde og blå nuancer på en broget mørk baggrund. Dateret 1352 (1973).

Mindre Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mindre Brugsslitage.

Antal besøg: 881