SABEL, til kavaleri, af fransk type, 1800-/1900-tallet.

281287. SABEL, til kavaleri, af fransk type, 1800-/1900-tallet.

Umarkeret.
Muligvis Eskilstuna-fremstilling.
Klingens længde er omkring 89 cm.

Brugsslitage og klinge med rust og mindre buler Trådvikling på greb mangler Skade i greb.

Få foretaget en gratis vurdering!

Umarkeret.

Antal besøg: 1.470