DÆKSTOL i træ, "Lobby" Stockamöllan, slutningen af det 20. århundrede.
281084. DÆKSTOL i træ, "Lobby" Stockamöllan, slutningen af det 20. århundrede.
Liggestol med fodstøtte. Fold og justerbar ribbekonstruktion.
Mærket Stockamölllan.
Længde ca. 130 cm (foldet op) Højde ca. 100 cm (foldet op) Bredde ca. 60 cm.
Justerbar i fem siddestillinger fra lige til halvt liggende. Sammenklappelig. Fodskamlen kan foldes sammen under stolen i siddende stilling.
Brugsslitage.
Revner på begge ben ved fodstøtten.
Skive mangler.
Mærker.
Rapport.
Skav.
Mærket Stockamölllan.
Brugsslitage.
Skive mangler.
Mærker.
Rapport.
Skav.