SALONBORD, plade af forgyldt træ og marmor, gustaviansk stil, 1900-tallet.

280980. SALONBORD, plade af forgyldt træ og marmor, gustaviansk stil, 1900-tallet.

Rød marmor top.
Udvendige mål, diameter 44 cm.
Højde 70,5 cm.

Brugsslitage, forgyldning, pletter, knoglefastgørelse afbrudt og derfor meget vakkelvorn.

Få foretaget en gratis vurdering!

Rød marmor top.
Højde 70,5 cm.

Antal besøg: 479