MANGE Sæt , 10 dele, Inklusiv håndvask og stearinlyslygte.
280857. MANGE Sæt , 10 dele, Inklusiv håndvask og stearinlyslygte.
1 stor håndvask, kobber, højde 35 cm, diameter 56 cm.
1 lys lanterne med gennembrudt dekoration, kobber, højde 18 cm.
1 kaffekande, kobber, højde 22 cm.
1 mindre kande, kobber, højde 16 cm.
1 skål i kobber med 1 stativ i støbejern, højde 17 cm.
1 mælkespand mangler låg, kobber, højde 28 cm.
2 kar med hank, kobber, diameter 27 og 29 cm.
1 messing fad, diameter 26 cm.
Baljer er irriterede.
Mælkespande bærer tunge reparationer og huller i bunden.
Kraftig Brugsslitage.
Baljer er irriterede.
Kraftig Brugsslitage.