LOTHAR STRÜBBE. "Ved det evige hav i Østfrisland". Olie på hardboard.
2807950. LOTHAR STRÜBBE. "Ved det evige hav i Østfrisland". Olie på hardboard.
Lother Strübbe (født 1957 i Tettens), er en freelance tysk kunstner. Signeret nederst til højre: L. Strübbe. indrammet mål ca. Ramme 32 x 26 cm, maleri 24 x 18 cm.