STOL og LEGETØJSHEST, træ, folkemusik, 18/1900 tallet.

280702. STOL og LEGETØJSHEST, træ, folkemusik, 18/1900 tallet.

Legetøjshest med drejehoved (styr), længde 74, højde ca. 60 cm.
Stol, sædehøjde 46 cm.

Aldersslitage, blå mærker, pletter, revner/skader, forhjul på hest mangler, baghjul vakkelvorne.

Få foretaget en gratis vurdering!

Stol, sædehøjde 46 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 1.122