280606. ROLF PALM. Miniaturevaser i stentøj, 2 stk.
Miniaturevaser i stentøj, den ene med blå og olivengrøn glasur, den anden med brun og mælkehvid glasur, signeret og dateret Palm Mölle 1967, højde ca. 7 cm.
På vasen med hvid og brun glasur er der den ene afvisning ved mundingen, den anden med en lille skønhedsplet som følge af brændingen.