ROLF PALM. Miniaturevaser i stentøj, 2 stk.

280579. ROLF PALM. Miniaturevaser i stentøj, 2 stk.

Miniaturevaser i stentøj, den ene blågrøn glasur, den anden med glasur i brune, grønne og mælkehvide toner, signeret og dateret Palm Mölle 1967, højde 7,7-8 cm.

En vase med jorddråbe i bunden.

Kunstner/designer

Rolf Palm (1930–2018)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Rolf Palm (1930–2018)

Antal besøg: 840