280115. Sæt , 7 dele, inklusive lysestager og fade, 20. århundrede.
1 grødskål, AB Metallmanufaktur Lidköping, 1960. Højde 50 cm.
2 lysestager, Bo Santesson, Stockholm. 1950'erne / 60'erne. Højde 11 cm.
1 kande, mærket 500 / BS. Højde 23 cm.
1 stop, Ernst Svedberg, Vetlanda, 1960. Højde 11 cm.
1 tønde, utydeligt stemplet. Højde 33,5 cm.
1 tønde, stemplet Blik N: H Gränna, J9.
Ridser Stand Skæv lysestage.