279991. WANJA "NONES" HÅKANSSON. Akvareller 2 stk, portræt og selvportræt, monogram signeret, dateret -85.
40x30 cm.
Portræt af Ingemar Håkansson, ægtemand.
Herkomst; bo efter kunstneren Wanja "Nones" Håkansson, Götene, (1923-2014).
Ikke undersøgt uden for rammen, et glas er revnet.
Wanja "Nones" Håkansson (1923–2014)