Sæt , 4 dele, inklusive Knut Hallsten, Va Sönnarslöv, 1949.

279951. Sæt , 4 dele, inklusive Knut Hallsten, Va Sönnarslöv, 1949.

Urne med grøn og brun glasur, højde 20 cm Fad med grøn glasur, diameter 30 cm Signeret Hallstone, Kvidinge 1949, Skåne keramik Fad med lys glasur, diameter 30 cm Stemplet E Lindkvist, Kvidinge Skål, diameter 25 cm Signeret Törngren, Falkenberg, signatur krydsede S og T Sven Törngren 1940-1969 Törngrens Krukmakeri 1798-2014.

Tilstand Hallsten tønde med glasurudfald Urne med kalkaflejringer i bunden.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 3.394