2788518. TRE SMÅ MANTELUR.
2788518. TRE SMÅ MANTELUR.
Inkluderer et lille mahogniur med moderne urværk af Comitti of London (højde 18,5 cm), et firkantet ur af messing/forgyldt beklædt af Elliott ure med oprullet urværk (højde 16 cm) og et lille mahogni-søjleur med messingurværk og pendul (nr. nøgle) med en dekorativ ananasfinal på toppen. (Højde 33 cm). (3).
Generel slitage på hvert ur, sælges i uprøvet stand. Firkantet ur har synlige skader på urkassen.