KUNSTBØGER, 8 stk, samling.

KUNSTBØGER, 8 stk, samling.
2787109. KUNSTBØGER, 8 stk, samling.

Jean de la Vallée, kongelig arkitekt, Signum Publishing House, Lund, 2003.

Rose-Marie Söderström, sydsvenske møbelsnedkere 1700-tallet og begyndelsen af det 19. århundrede, Signum bogforlag, Lund, 2003.

Ulf Hård af Segerstad, Finnish Crafts, Wahlström & Widstrand, Danmark, 1968.

Erik Forssman, Anders zorns sølvsamling, Rabén & Sjögren, Stockholm, 1955.

Kai Flor, Kvinden i fransk kunst, Hugo Gebers forlag, Uppsala, 1946.

Gustaf Fröding Selskabets litteraturudvalg, 25 kunstnere illustrerer Gustaf Fröding, Gode bøger, Belgien, 1977.

Thomas Lindblad, Plastbrugsgenstande, Signum bogforlag, Lund, 2004.

Tom Sandqvist, Dada Öst, Signum bogforlag, Lund, 2005.

Brugsslitage (se billeder).

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage (se billeder).

Antal besøg: 389