1 barometer i messing med metalplade, Diameter 15 cm.
1 vægur i messing med hvid urskive, mærket Geneve. Diameter 15 cm.
1 vægur i uædle metal, umærket. Diameter 14 cm.
Uret mærket Genfa har gnidninger og mærker på urskiven Umærket ur mangler bagstykke Ridsemærker.
Ikke funktionstestet Brugsslitage.