VÆGUR / BAROMETER, nautisk model, inklusive Geneve, 20. århundrede.

278660. VÆGUR / BAROMETER, nautisk model, inklusive Geneve, 20. århundrede.

1 barometer i messing med metalplade, Diameter 15 cm.
1 vægur i messing med hvid urskive, mærket Geneve. Diameter 15 cm.
1 vægur i uædle metal, umærket. Diameter 14 cm.

Uret mærket Genfa har gnidninger og mærker på urskiven Umærket ur mangler bagstykke Ridsemærker.
Ikke funktionstestet Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.382