BODER VILE MØNSTER MIDDAGSERVICE.

2784784. BODER VILE MØNSTER MIDDAGSERVICE.

bestående af 14 middagstallerkener, 26,5 cm diameter, 7 middagstallerkener, 25 cm diameter, 6 sidetallerkener, 21 cm diameter, 3 sidetallerkener, 19,5 cm diameter, 6 sidetallerkener, 18,5 cm diameter, 3 serveringsskåle, 24 cm diameter, en servering med låg plade, 24 cm i diameter, et stort serveringsfad, 35 cm på tværs, 2 underkopper til sovsbåde, 21 cm på tværs, et ottekantet terrinstativ, 31 cm i diameter, et æggekopstand, 19 cm i diameter, og en frugtskål, 26,5 cm i diameter, ca. 45 stykker .

De fleste stykker med krakelering og slid til forgyldning.
Enkelte stykker med misfarvning, skår og revner på fælge.
Generelt god brugt stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Generelt god brugt stand.

Lawrences Wessex
Antal besøg: 269