2784784. BODER VILE MØNSTER MIDDAGSERVICE.
bestående af 14 middagstallerkener, 26,5 cm diameter, 7 middagstallerkener, 25 cm diameter, 6 sidetallerkener, 21 cm diameter, 3 sidetallerkener, 19,5 cm diameter, 6 sidetallerkener, 18,5 cm diameter, 3 serveringsskåle, 24 cm diameter, en servering med låg plade, 24 cm i diameter, et stort serveringsfad, 35 cm på tværs, 2 underkopper til sovsbåde, 21 cm på tværs, et ottekantet terrinstativ, 31 cm i diameter, et æggekopstand, 19 cm i diameter, og en frugtskål, 26,5 cm i diameter, ca. 45 stykker .
De fleste stykker med krakelering og slid til forgyldning.
Enkelte stykker med misfarvning, skår og revner på fælge.
Generelt god brugt stand.
Generelt god brugt stand.