KERAMISKE OBJEKTER, 6 stk, Nittsjö, 1900-tallet.

278465. KERAMISKE OBJEKTER, 6 stk, Nittsjö, 1900-tallet.

1 kande, højde 18,5 cm.
1 vase, højde 10,5 cm.
1 skål, højde 10 cm.
1 skål med låg, højde 11 cm.
2 dybe tallerkener, diameter 18 cm.

Brugsslitage, krakelering.

Få foretaget en gratis vurdering!

1 kande, højde 18,5 cm.
1 vase, højde 10,5 cm.
1 skål, højde 10 cm.
1 skål med låg, højde 11 cm.

Brugsslitage, krakelering.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 770