Sæt , 5 dele, inklusive Laholm Keramik.

277793. Sæt , 5 dele, inklusive Laholm Keramik.

1 fad med dekoration af hjerteformede blade og blomster. Stemplet Laholm Keramik. Diameter 24 cm.
1 krukke, stemplet Y. Blixt, Höganäs.
1 tønde, dekoreret med blå blomster. Sven Törngren, mærket Törngren. Diameter 21 cm.
1 tønde, fugledekoration, Höganäs, mærket AJ. Diameter 24 cm.
1 sparegris, lilla blomsterdekoration, utydelig signatur. Højde 15 cm.

Brugstilstand.
Krakelyrer.
Mærker.
Spargris har krakeleringer og Kantstødt på tryne og tryne.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugstilstand.
Krakelyrer.
Mærker.

Antal besøg: 1.413