2776687. Ridderrustning, med skjold, sværd, kappe og rustningsstativ, replika.
Middelalderlig sort ridderdragt med skjold, sværd, kappe og rustningsstativ, replika.
mål ca.Mål: 195 cm.
Alderssvarende stand med brugsspor, ridser, skrammer, buler og buler stedvis, nogle skruer mangler.