2774296. PLDESPILLER, Lenco, omkring 1970.
Lenco B55 med integreret forstærker Lenco 350.
Skab i teakfiner. Formentlig original pickup og nål.
Brugsslitage, hætte med alderspåvirkning og ridser. Pladespillerdelen fungerede mekanisk på tidspunktet for katalogisering, forstærker ikke funktionstestet. Der ydes ingen funktionsgaranti.