CHARLES XII's "Dødsmaske", gips. 20. århundrede.

2769644. CHARLES XII's "Dødsmaske", gips. 20. århundrede.

Afstøbning af masken sandsynligvis modelleret af Simon Josse i 1718, med det senere forstørrede hul i højre tinding. Løkker til ophængning. Ca 18,5x13 cm.

Overfladeslitage.

Tema

An eclectic home

Få foretaget en gratis vurdering!

Overfladeslitage.

Tema

An eclectic home

Antal besøg: 1.849