276820. VAS i glas, Christer Sjögren, Lindshammar, signeret Chr Sjögren Lindshammar Sverige.
Stor vase i klart glas med dekoration af ternet mønster.
Bund 24x24 cm.
Højde 38 cm.
Signeret Chr Sjögren Lindshammar Sverige.
Brugstilstand.
Ridser Munden med fabrikationsfejl Kalkaflejring.