PAIWAN KNIV, Taiwan.

PAIWAN KNIV, Taiwan.
2765884. PAIWAN KNIV, Taiwan.

En Paiwan kniv fra Taiwan, kniven har en samlet længde på ca 61 cm, bladets længde er ca 33 cm.
Træbaljen er rigt dekoreret med billeder af forfædre og slanger.
Håndtaget har også dekorationer og rituelle figurer samt en messingring.
Klingen er uslibet.

Brugsslitage, små skår ud af karret.

Få foretaget en gratis vurdering!
2765884. PAIWAN KNIV, Taiwan.

Klingen er uslibet.

Antal besøg: 819