276187. VAS og FIGURER, 2 stk, 1900-tallet.
Vase, mærket HJ England (under kronen), højde 46,5 cm.
Figurer, pige og dreng, flisemærket Registreret model, StoneArt, Belgien-Europa, højde 17,5 - 27 cm.
Brugsslitage, vase med krakelering, Kantstødt og skader.