VED GARDASØEN - signeret, ukendt kunstner.

2758918. VED GARDASØEN - signeret, ukendt kunstner.

Olie på maleri panel, rester af signatur i midten forneden, landskabsformat udsigt fra en bakke over italiensk bosættelse og bjerge ved bredden af Gardasøen, ca. 57 x 47,5 cm, impasto penselstrøg, i bred sølvbelagt profilramme (små farveskader) ca. 70x60 cm.

Pænt bevaret.

Få foretaget en gratis vurdering!

Pænt bevaret.

Antal besøg: 818