2756318. STILLEV MED BØGER, Ritter, E. 1999.
Olie på lærred signeret E. Ritter nederst til venstre og dateret 1999, indskrevet på bagsiden. *Stilleben med bøger*, relateret til teknologi og placering. Aschaffenburg, landskabsformat kubistisk repræsentation, ca. 40 x 30,5 cm, på båre uden dekorativ ramme.