2756108. PAUL PAEDE. Maleri, uden titel.
Paul Paede (1868-1929), Maleri, uden titel, olie på lærred. Afbildning af en jæger, der vender hjem til hest, foran ham et stående kvindeligt nøgenslag med armen over hovedet, signeret nederst til venstre, 165x96cm (181x111cm).