HANS J WEGNER. "Hjertestol", 3 stk., Fritz Hansen, Danmark.

2755925. HANS J WEGNER. "Hjertestol", 3 stk., Fritz Hansen, Danmark.

Teak og eg. Sædehøjde ca 43 cm.
Stemplet FH Fritz Hansen, Danmark.

Senere overfladebehandling på sæder. Ridser, mærker, skader.

Kunstner/designer

Hans J Wegner (1914–2007)

Tema

Auctionet Fine Art Sale

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Hans J Wegner (1914–2007)

Tema

Auctionet Fine Art Sale

Antal besøg: 1.716