275424. FIGUR OG MINIATURE med mere. Cloisonne, porcelæn, keramik, træ, 18 dele. Blandt andre Meissen og Goebel, 20. århundrede.
Højde 3-16 cm.
Kop med underkop og æggekop, Meissen.
Figurer, 2 stk. Goebel.
Orientalske genstande, 5 stk. Cloisonne.
med mere.
Brugsslitage. Krackelyr.
Urne, Limoges med næseparti.