2753934. Kantstenskæde, 585 gult guld, diamanter.
Kantstenskæde udført i 585 gult guld, monteret med hummerspænde, endeøje og hummerspænde prydet med i alt 40 brillanter, i alt ca. 0,54 ct. L.42.5cm, B.8mm, stemplet, legeret testet, vægt: 80,86g.
Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, delvise ridser.