275213. WANJA "NONES" HÅKANSSON. Olie på lærred, 8 stk, forskellige motiver, signeret og usigneret.
Motiv med mund, malet af Wanjas barnebarn Johanna Håkansson. Andre, Wanja "Nones" Håkansson. 38-61x43-74 cm.
Herkomst; bo efter kunstneren Wanja "Nones" Håkansson, Götene, (1923-2014).
Slid, forekomst af malingstab.