275150. SPISGRUPPE, 11 dele, hvidlakeret, Jugend.
Bord, højde 77 cm, længde 145 cm, bredde 115 cm.
6 stole, ryghøjde 103 cm.
2 lænestole, ryghøjde 107 cm.
Større serveringsskab, højde 101 cm, længde 172 cm, dybde 59 cm.
Mindre serveringsskabe, højde 80 cm, længde 105 cm, dybde 56 cm.
2 tillægsplader.
Brugsslitage.
Revne i bordplade.
Ridser, mærker og slag. Tab af farve.
Afvisning af et stykke træ på den ene fod af det større skab.
6 stole, ryghøjde 103 cm.
2 lænestole, ryghøjde 107 cm.
2 tillægsplader.
Brugsslitage.
Revne i bordplade.