MAD, KAFFE og TE SERVICE, 106 dele, "Gröna Anna", Rörstrand.

274997. MAD, KAFFE og TE SERVICE, 106 dele, "Gröna Anna", Rörstrand.

22 tallerkener, diameter 24 cm 8 forretstallerkener, diameter 21,3 cm 15 dybe tallerkener, diameter 20,5 cm 10 små tallerkener, diameter 18 cm 2 stegepander, 26 x 21 cm 4 skåle, diameter 18,5 cm 1 smør/gryde 3 æggekopper 3 yderfoer, diameter 12,5 cm 1 serveringsbakke 43 x 33 cm 2 kander, højde 14 cm Kaffekande og tekande 4 krus 8 tekopper med 10 underkopper 4 kaffekopper med 7 kaffeunderkopper.

1 middagstallerken med hår revner 3 startertallerkener med hår revner og mørke krakeleringer 2 dybe tallerkener med hår revner 2 små tallerkener med hår revner 1 gryde med krakelering tekande med kraftig krakelering 1 tekop med hår revner Andet Brugsslitage, forskellig årgang, lidt krakelering og ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 1.234